Nezvané hosty stále častěji láká okolí bývalého lomu Medard. Jde o nenechavce, kteří sem nevyrážejí kvůli procházce a za poznáním, ale aby devastovali, co jim přijde do cesty. Výsledkem toho je poničená vyhlídka u Bukovan. Na jaře loňského roku tu vzniklo zastřešené posezení, opěrný plot či informační tabule s podrobnou mapou. Dnes na místě zbylo, jen co bylo nejpevnější.

„Tabule vydržela jen půl roku. Stejně tak někdo rozlámal dřevěné ohraničení kolem vyhlídky. Je to škoda, naučila se sem jezdit spousta lidí. Chtějí si udělat hezkou procházku anebo se projet na kole. To nás těší. O vandaly ale nestojíme,“ konstatoval starosta Bukovan Miroslav Stropek.

Obec teď chce vyhlídku ještě před zahájením letní sezóny opravit. „Stihnout bychom to měli během června. Akorát uvažujeme, jestli pořídíme novou tabuli. Ta původní stála asi do pěti tisíc korun. Bylo by nám hodně líto, pokud bychom přišli také o další,“ pokračoval starosta.

Obyvatelé obce se na vandaly zlobí. „Proč musejí pořád něco rozbíjet? Já to nechápu. Byl jsem se na vyhlídku podívat a musím vám říci, že mě to hodně naštvalo,“ prohlásil Ladislav z Bukovan.

Podobnou vyhlídku má na druhé straně lomu i Habartov. Lidé ji naleznou u křižovatky silnic směrem do Sokolova a Krajkové.