Pracovníci Sokolovské uhelné tam během uplynulých měsíců vyměnili 400 metrů zastaralého parovodu a kondenzátního potrubí.

„Původně se počítalo s tím, že povrch komunikace bude opět jen asfaltový. Město se ale rozhodlo, že by se do prostor Husových sadů lépe hodila zámková dlažba a projekt oprav se tak změnil a rozšířil. Sice to znamená zdržení v dokončení komunikace, ale zámková dlažba je do areálu sadů vhodnější než původní asfalt,“ vysvětlil Zdeněk Kaplan, jednatel společnosti SUAS Teplárenská. Pokládka dlažby bude hotova v polovině listopadu, kompletně se počítá s ukončením prací a úprav travnatých ploch do konce příštího měsíce.

Je to ta nejkrásnější práce na světě, říká policejní psovod Martin Havlíček.
Je to ta nejkrásnější práce na světě, říká policejní psovod Martin Havlíček

V současnosti v místě oprav probíhá zároveň výměna potrubní trasy pro budovu bývalé hygienické stanice. Jde o objekt, který město nedávno získalo do svého vlastnictví a v němž je umístěna nově zrekonstruovaná výměníková stanice. Z ní půjde teplo nejen do uvedené budovy, ale i do nově opraveného bytového domu v ulici Chelčického. Tamní rekonstrukce 16 městských bytů vyšla město na 25,9 milionu korun. To v tomto případě nezvažovalo, jak vysoké nájemné v bytech zavede. Rozhodlo se totiž, že nájem se bude soutěžit obálkovou metodou. Investice by se tak měla vrátit mnohem dříve než u ostatních městských bytů, kterých má Sokolov přes tisícovku. Byty už jsou rozebrané.

V nyní prázdné budově bývalé hygienické stanice by zase mohly být v budoucnu ordinace specialistů, zubař a ve spolupráci s Pentou Hospitals školící středisko pro mladé, začínající lékaře. Nemovitost koupilo město za 20 milionů korun. Opuštěnou, několikapatrovou budovu takřka v centru města, prodával Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Hlavním impulsem ke koupi byla obava města, aby ji nekoupil některý z takzvaných obchodníků s chudobou. Během chvíle by tam totiž mohlo vzniknout další problémové místo, tentokrát hned vedle Husových sadů a radnice.

"Jsme hrozně rádi, že se nám budovu podařilo koupit. Stálo to velké úsilí a nespočet jednán," řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová. Město kupovalo nemovitost za své peníze, a tak nemá žádnou povinnost, kterou by muselo plnit, pokud by na ni dostalo dotace.