Nabízí prezentaci sedmi současných umělců z karlovarského regionu. Představují se tam malíř, keramik a pábitel Václav Balšán, malířka Varvara Divišová nebo keramik designér a tvůrce porcelánu Jiří Kožíšek. Nechybí ani malířka, designérka a pedagožka Lenka Sárová Malíská, keramik, malíř krajinář Jan Samec či malířka Anna Vančátova. Zapomenout nelze ani na akademického malíře Ivana Tlustého.

„Nabídka je pro Karlovarské velkou výzvou i závazkem a doufám, že se s tím každý z nich vyrovná po svém a originálním způsobem,“ říká ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec.

„Do kostelního prostoru vstoupil jako kurátor a umělecký manažer pražský polykač a rozsévač kumštu Josef Vomáčka, který ve spolupráci s Jaroslavem Mudrou připravil spoustu uměleckých zážitků z výstav kvalitních současných umělců,“ říká kurátorka výstavy Helena Fenclová.

„Zpřístupnit prostory kostela svatého Antonína Paduánského veřejnosti byl dobrý nápad. Místo je opravdu výjimečné,“ myslí si jeden z občasných návštěvníků kláštera Pavel Chrástecký.