CHODOV - Výstavu o historii mírového hnutí Na vlastních nohou připravuje ve spolupráci s městem Chodovem zdejší základní škola v Husově ulici. Expozice by měla mapovat práci a snažení chodovských školáků, kteří se rozhodli nezištně pomáhat nemocným dětem v České republice i v zahraničí.
„Rádi bychom široké veřejnosti ukázali, co děti za všechny ty roky udělaly a jak významně se zapojily do projektů hnutí Na vlastních nohou, které většina lidí zná jako Stonožkové hnutí,“ sdělila organizátorka humanitárních sbírek v Chodově a učitelka chodovské základní školy Jana Menschiková.
Výstavu v galerii U Vavřince odstartuje středeční vernisáž, které by se měla mimo jiné zúčastnit i zakladatelka hnutí Běla Gran Jensen.
„Bude to pro nás veliká pocta,“ řekla Menschiková s tím, že Jensen v Chodově nebude poprvé. „Naši školu pravidelně navštěvuje. Na její příjezd se děti pokaždé hodně těší,“ podotkla učitelka.
Historii mezinárodní organizace hodlají organizátoři obsáhnout na zhruba osmnácti panelech. „Umístíme tam spoustu fotografií, novinových článků a materiálů z internetu. Každému roku bude věnován jeden samostatný panel,“ konkretizovala Menschiková. Začátek vernisáže je v 16 hodin.