Projekt za několik milionů se blíží k cíli. V polovině prázdnin by se měl konečně otevřít veřejnosti velký sportovní areál v Novém Sedle. Takzvanou první lokalitu se podle odhadů města podaří otevřít během července. Zbývá jen dodělat poslední práce, jako je oplocení nebo finální úpravy povrchů. Jedna část dostane dokonce trávník nové generace. Víceúčelový areál bude sloužit i veřejnosti, lidé si tady budou moct vybrat dokonce z několika sportovních aktivit. Bruslaře na in-linech by mohla potěšit i nová dráha. Místo zde bude pro míčové hry, jako je fotbal, basketbal nebo volejbal.

„Pomalu se blížíme do finále, práce začaly v dubnu letošního roku. Dokončení je v plánu nejpozději do konce července. V polovině prázdnin by už lidé mohli areál plně využívat. Zbývá dodělat hlavně povrchy. V takzvané lokalitě číslo 1, tedy v areálu TJ Baník, bude kompletně dokončený víceúčelový areál, včetně venkovního hřiště. Rovněž dojde k oplocení areálu, který po otevření bude mít na starosti správce. Nové sportoviště tak bude pod dohledem," informoval za Nové Sedlo Daniel Hájek z odboru investic a územního plánování.


Město se pustilo v letošním roce do více akcí, podobně významnou je i druhé sportoviště. „Další, menší sportoviště vyroste za 1. stupněm základní školy. V rámci revitalizace tu vznikne nové oplocení, odvodnění, doskočiště, dětský kout, zeleň a hřiště s tartanovým povrchem. Sloužit bude jak pro školáky, tak pro veřejnost," doplnila starostka Nového Sedla Věra Baumanová.


V letošním roce Nové Sedlo plánuje i rozsáhlou revitalizaci panelového sídliště, kde by podle plánů měla proběhnout rekonstrukce silnic, chodníků, veřejného osvětlení, výstavba dětských hřišť, úprava veřejných ploch nebo příprava na osazení kamerového systému.
„Také projekt sídliště pokračuje podle plánu, v letošním roce by na něj určitě mělo dojít. Zatím ale ještě není určený dodavatel," dodal na závěr Daniel Hájek.