Kdo několik let nenavštívil historickou část Chodova, asi by se dnes divil. Centrum města kolem Staroměstské ulice totiž hodně změnilo svůj ráz. A to hlavně podél hlavní silnice, kde ´vyrostly´ nové domy a další postupně vznikají. Podle radního Josefa Kertésze tím ale dostavby nekončí. Přímo na náměstí se má totiž objevit penzion soukromého investora.

„Budovat v této lokalitě je vždy velice choulostivé. Investor navíc musí dodržovat řadu podmínek, jako je například zákaz vjezdu na stavbu přes náměstí. Pro své účely tady může použít pouze přístup od ulice Dukelských hrdinů,“ vysvětlil radní.
„Dotyčný investor chce penzion postavit co nejrychleji, také proto na něm pracuje i přes zimu,“ poznamenal Kertész s tím, že pokud by dělníci přece jenom postupovali na úkor pořádku, přijdou na řadu sankce.

O pozemek, na kterém penzion vznikne, měli zájem i další stavitelé. Jelikož všichni splnili podmínky výběrového řízení, musel vítěze určit los.
Po dokončení penzionu, zbude na náměstí už jen jedna volná plocha, která by měla být zastavěná. „Jedná se o prostor mezi bankou a objektem vietnamského obchodníka. Chodováci si budou pamatovat, že zde býval stánek,“ upřesnil radní. Současně podotkl, že polovinu pozemku vlastní město a část vietnamský podnikatel. „Bylo by asi vhodné, aby se zde stavělo společně. Každému je jistě jasné, že tady není možné udělat nějaké dvě samostatné nudličky,“ prohlásil Kertész.

Kromě náměstí panuje stavební ruch také u nedalekého kruhového objezdu a v Bezručově ulici, kde soukromá firma buduje obytné domy.
„Objekty u kruhové křižovatky by měly být hotové v příštím roce,“ uvedl již dříve starosta Chodova Josef Hora.