Po dobu oprav musela část žáků chodit na výuku do Hornického domu. Rekonstrukce se protáhla a firma byla nucena zaplatit nemalé penále.

„Rekonstrukcí půdních prostor se rozšíří prostory pro výuku výtvarného oboru. Třída, která pro něj byla dosud k dispozici, už přestávala vyhovovat. Do ní se nyní mohou přestěhovat keramici ze suterénu. V nových ateliérech pod střechou jsou lepší podmínky pro výuku a hlavně více místa. Znamená to, že můžeme do výtvarného oboru přijmout více zájemců,“ uvedl ředitel ZUŠ v Sokolově Roman Švancar.

Dělníci při rekonstrukci vybourali veškeré stropní konstrukce mezi prvním a druhým patrem, které byly zčásti napadené dřevomorkou. Takto vzniklý prostor mezi prvním a druhým patrem byl poté stavebně upraven do současné podoby. Střecha a krovy základní umělecké školy už mají rekonstrukci za sebou, došlo na ni v roce 2016.

Rekonstrukce části budovy měla skončit v loňském listopadu. Stavební firma se však dostala do skluzu a práce se prodloužily skoro o čtyři měsíce.

Výtvarné ateliéry vznikly místo nevyužívaných půdních prostorů nad druhým patrem školní budovy. Právě jejich dispozice se pro nové využití přímo nabízela a škole podobné ateliéry chyběly. Dostatek světla zajišťují střešní okna. Do konce dubna by měli budoucí výtvarníci už ateliéry využívat. Do Velikonoc se žáci vrátí rovněž do učeben ve druhém patře. Nové akustické příčky zvýší komfort výuky. „Byl to dlouholetý sen školy, který se podařilo splnit. Nové ateliéry jsou natolik inspirativním prostředím, že se kreativita dětí ještě více rozvine,“ řekla sokolovská starostka Renata Oulehlová.