Zásahové oblečení a vybavení, ale i nejrůznější doplňky a služby. To od začátku října nabízí nově otevřená Výzbrojna požární ochrany v Sokolově.
„Jsme jedinou oficiální výzbrojnou v Karlovarském kraji,“ říká provozovatel František Matoušek. Největší rozdíl mezi oficiální výzbrojnou a ostatními prodejci hasičského vybavení je ten, že z každého prodeje ve výzbrojně jde část peněz zpátky do sdružení hasičů. Jednotlivým sborům v kraji navíc zakoupené zboží výzbrojna rozveze zdarma až k nim.
Nakupovat zde ale nemusí jen hasiči. „Například i různé firmy zde mohou najít pro své potřeby nejrůznější věci. Například můžeme zajistit revize hasicích přístrojů,“ doplnil Matoušek.
Jednou z novinek, kterou výzbrojna nabízí, jsou například zásahové obleky Fénix. A to nejen v běžné modré barvě, ale i v pískové. Výzbrojna je výhradním dodavatelem vybavení Fénix v České republice. Samozřejmostí je pak veškeré vybavení pro požární sport nebo i nejrůznější domovenky, čepice či trička.
Výzbrojna sídlí v Nádražní ulici 31, otevřeno má od pondělí do pátku od 9 do 13 hodin a od 15 do 17 hodin, v pátek od 9 do 13 hodin, telefon je 602 948 823 a internetové stránky www.vyzbrojna.cz