V době, kdy většina obchodníků nabízí různé slevy a podporuje tak nákupní šílenství, nabídl tento řetězec nejen s drogistickým zbožím svým zákazníkům pocit podílet se na něčem smysluplném. V pátek 29. listopadu se v prodejnách s logem dm nakupovalo s cílem, aby byl obrat co nejvyšší. Pět procent z toho totiž má jít na podporu občanských aktivit směřujících mezi seniory a jejich vnoučata. A bylo znát, že na tento způsob charity a podpory zákazník slyší. Díky vstřícnosti vedení dm jsme mohli slíbit, že mezi 70 subjektů do českých a moravských okresů rozdělíme rovné dva milióny korun.

V některých okresech se přihlásil jediný zájemce o finanční dar ve výši 28 600 korun, v jiných je přihlášených projektů více. A jak jsme slíbili, o jediném vítězi v každém okrese rozhodnete vy, čtenáři našeho webu.

Na Sokolovsku se přihlásily tyto domovy a instituce. Jejich názvy, adresy najdete pod textem. Abyste mohli lépe rozhodnout, popis jejich konkrétního projektu přikládáme.

Hlasovat můžete na konci článku od 21. února do 1. března. Přejeme vám šťastnou ruku a vítěznému domovu od srdce blahopřejeme. Podmínky předání daru domluvíme již s ním.

Vyhrajte dárkový box
Partner projektu připravil pro 15 z vás věcný dar v podobě oblíbeného dárkového boxu. Jak vyhrát cenu? Soutěžní otázku najdete ZDE.

Sokolovský okres

1. Klub důchodců Háječek, Hornická 1595, 356 01, Sokolov

Mezigenerační setkávání s dětmi z mateřské školy
Děti navštěvují domovy seniorů v Dolním Rychnově a Kynšperku. Podnikají společné aktivity, zájezdy, dny dětí, výroční akce či Vánoce. Od září roku 2017 se tímto způsobem snažíme prolomit bariéry mezi nejmladší populací a seniory. Finance bychom použili na úhradu dopravy dětí do domovů, na dopravu společných výletů, na úhradu dárků pro seniory, které by děti nakoupily či vyrobily při příležitosti Velikonoc, dne dětí či Vánoc.

2. Sociální služby v Kynšperku nad Ohří, p.o., Dolní Pochlovice, 357 51, Kynšperk nad Ohří

Kdo si hraje, nestárne
Mezigenerační setkávání s dětmi ze Školní družiny Základní školy v Kynšperku nad Ohří. Naši senioři se s dětmi budou potkávat jednou měsíčně v našem zařízení, kde budou probíhat společné aktivity – hraní společenských her, tematicky zaměřená společná tvorba. V projektu se zaměřujeme na spolupráci a poznávání života obou generací, současně touto aktivitou podporujeme sociální začleňování našich seniorů a zachování jejich kognitivních funkcí a podporu jemné motoriky. Projekt bude probíhat od února do června 2020 a poté po prázdninách opět od října 2020 dále.