Místo, kde si můžou celý den hrát nejen děti, ale i rodiče a jako bonus se třeba i zdravě najíst. Místo, které má sloužit nejen pro zábavu, ale také pro vzdělávání – v krajním případě klidně i tří set osob najednou. Nově otevřené zábavní a vzdělávací centrum Fantazie chce zkrátka přinést něco, co v regionu ještě nebylo. Rodinný výlet do Fantazie ovšem není tak úplně levnou záležitostí.

Skluzavky, tobogany, trampolíny, tunely, autodrom, bobová dráha nebo i solná jeskyně pod jednou střechou s pizzerií a italskou restaurací. Tak vypadá Dětské centrum Fantazie, osmnáctimilionový projekt, navíc s ambicí na rozšíření o venkovní areál v následujících pár měsících. „V tuto chvíli je centrum postavené na tom, aby si tu děti mohly celý den hrát s rodiči. A to doslova – do hračky, hracího komplexu, totiž mohou nejen děti, ale i rodiče. Maminky si tak s dětmi mohou celou hračku procházet a všechno jim ukázat," vysvětluje vedoucí centra Radek Makar. „Současně tady funguje kuchyň a restaurace, kde se podávají zdravější jídla – žádné fastfoody! Sednout si zde může 140 lidí, dalších 120 dětí se vejde do hračky," doplňuje Makar a poukazuje na obrazovky televizí, které lze využít k promítání, stejně jako promítací plátno. „Naše představa je taková, že dopoledne bude centrum sloužit k výuce, odpoledne k zábavě. A také relaxaci – k dispozici je solná jeskyně s televizí, vodopádem. Bude pomáhat dětem ke správnému dýchání," říká Makar. Zpříjemnit návštěvníkům pobyt by měla také klimatizace a vzduchotechnika.

Na své si ve Fantazii zřejmě přijdou i dospělí, kteří občas tajně zatouží vrátit se do dětských let. „Plánujeme organizovat večerní akce, kdy se třeba od 20 hodin do půlnoci hračka zpřístupní dospělým. Nosnost má dimenzovanou do 100 kilogramů. Do budoucna nachystáme určitě také přenocování s dětmi, i v souvislosti s výstavbou venkovního areálu. Variantou jsou i příměstské tábory," vyjmenoval Radek Makar.

Venkovní areál podle jeho slov vyroste nejpozději do května. „Vzhledem k tomu, že je výstavba částečně financována z dotace, jedná se o konečný termín. Venku bude stát veliký tobogan, horolezecká stěna, areál s teepee a dopravní hřiště," popisuje.

Centrum Fantazie bude mít otevřeno denně, vždy od 10 do 19 hodin. Zřejmě ne každá rodina si ale bude moct dovolit jeho každodenní návštěvu. „Ve všední dny bude vstupné 150 korun pro dítě a 60 korun pro dospělého, tedy 210 korun. O víkendu potom 190 korun pro dítě a 90 korun pro dospělého," uvedl Makar s tím, že se vždy jedná o celodenní vstupné. O něco levněji mohou vymoženosti v centru využívat větší skupiny – pro deset a více dětí je ve všední dny vstupné 100 korun za osobu. „To je koncipováno hlavně pro školy a školky. Pořídili jsme dokonce autobus, abychom je sem z okolí mohli přivážet. Vzhledem k tomu, že jinde v regionu podobné centrum není, počítáme s tím, že zájem bude," myslí si Makar. Další varianty jsou potom rodinné vstupné – dvě děti a dva dospělí ve všední dny zaplatí 390 korun, o víkendu pak 490 korun za den.

Dětské centrum Fantazie se nachází v Sokolově v ulici Lipová nedaleko Areálu zdraví, v budově bývalé STK naproti veterinární klinice.