Dnes budu hodnotit oficiální internetové stránky města Kynšperk. Titulek webu hlásá: Město Kynšperk, od historie po současnost. Tak uvidíme, jestli své základní heslo splňují.
Už na první pohled vypadají velice přehledně. To, co jsem u předešlých stránek, jež jsem hodnotil, postrádal, byla jakási originalita, energičnost. Kynšperku toto nechybí, působí totiž dnešní dobou. Svěží barvy, doplňkem je poté i hlavní logo, které se počas proklikávání se webem mění a zobrazuje další části města.
Zprávy a novinky by chtěly zaktualizovat, poslední nová zpráva je z června. Moc se mi líbily kontakty na vedení kynšperského města. Škoda, že všichni zastupitelé neuvedli svůj e-mail. Své dotazy či připomínky můžete psát pouze přes e–mail, diskusní fórum či formulář totiž chybí.
Cyklisté jistě ocení políčko cyklotrasy, které tvůrci připravili právě pro ně. Přehledná mapa i s popisky jistě nadchne každého milovníka nejen kola.
Některým sokolovským webům chyběla možnost, přepnutí stránek do cizího jazyka. Na dva světové jazyky však Kynšperk nezapomněl, a tak si i cizinec z Německa či Anglie může přečíst potřební informace.
Další vypracovanou částí jsou pamětihodnosti a zajímavosti tvůrci stránek opravdu vypracovali. Návštěvník se může dozvědět základní historické informace o městě, jež jsou čtivé a graficky velmi dobré.
Zajímavostí je webkamera, anketa či předpověď počasí.
Fotogalerie dobrá, chtělo by to ještě fotky z letošního roku. Kultura a sportovní vyžití si každý může díky přehlednosti vybrat.
Přehledná informovanost občanů výjimečnou, graficky pěkně zpracovanou formou.
Podle mého stránky veškeré požadavky dobrého městského webusplňují na výbornou a jsou jedny z nejlepších na Sokolovsku.