Dnešní hodnocení oficiální webu se zaměří na stránky Krásna. Donedávna malá obec se sedmi stovkami obyvatel, nyní ale už znovu s navráceným statutem města. Oficiální městský web by ale mohl trochu přidat.
Adresa je jednoduchá a snadno zapamatovatelná. Kdo si pamatuje krásenské stránky ještě v loňském roce, kdy byly doslova mrtvé, jsou ty současné velkým krokem dopředu. Na první pohled ale působí jako dětská omalovánka. Bílý podklad a na něm výraná zelená a červená.
Jednotlivé odkazy jsou v menu v levé části. Poslední aktualitou je zápis ze srpnového zasedání zastupitelů. Jinak ale v sekci aktuality tyto aktuality celkem chybí. Hlavně z dění přímo ve městě. Těchto informací není moc ani v odkaze upozorňující na kulturní akce. Například jsme nikde nenašli ani zmínku o tom, že už na tento víkend chystá Krásno slavnost právě kvůli povýšení na město.
O poznání lépe a přehledněji je zpracovaná historie a okolí Krásna.
Pokud někdo shání kontakty, ty jsou pak v horní části stránky. Zde jsou veškeré kontatky na vedení obce a úředníky. Neškodily by ale i fotky těchto lidí.
Zcela na stránkách chybí diskuze či přímý odkaz pro připomínky nebo náměty. Lidé tak mohou použít pouze mailové adresy na vedení obce, které jsou u kontaktů.
Celkově nemá Krásno špatné stránky, jako město by se ale mohlo ukázat více.