Jako ve filmu z Divokého západu si mohou připadat lidé, co zavítají na Golden River Ranch v Mlýnku u Nového Kostela. Uprostřed rozlehlého areálu se totiž nachází westernové městečko, stylová pevnost, kde se během roku konají různé hudební akce a společenská setkání. Je zde například mexická kantýna, strážní věže, srub a dřevěné opevnění s ochozem a houpacím mostem. To všechno si návštěvníci mohou prohlédnout a děti si tu zaskotačit. „Nedávno jsme tu měli country westernový festival s muzikou, programem pro děti a grilováním. Nechyběly ani ukázky výcviku koní nebo show s bičem," pověděla rančerka Bianca Landwehrová.

Nad pevností lze dojít k tábořišti s indiánskými stany tepee. „Pro každého tu je něco. Mohou k nám zavítat indiáni, kovbojové, nebo i dokonce piráti," usmála se sympatická rančerka. „Naší snahou je udělat z areálu malý westernový park, kde mohou lidé trávit svůj volný čas a dobře se bavit. Myslíme hlavně na rodiny s dětmi," doplnila.

Na ranči je otevřeno od úterý do neděle od 8. do 17. hodiny, s polední hodinovou přestávkou. „Během sezóny sem zavítá hodně cyklistů, které zajímá, co tu je k vidění. Moc nás vždy potěší, když se k nám pak opět vracejí," řekla Landwehrová.