Studenti na něm připraví několik variant, které nastíní, co dál s panelovými domy. Sokolov si od nápadu slibuje nejen úsporu, ale i nové, neotřelé nápady.

„Workshop univerzitních studentů má Sokolovu pomoci rozhodnout, jak naložit s vybydlenými domy nad kinem Alfa. Zchátralé bytové domy chce město v příštím roce odkoupit od společnosti Alexandra Kendika, s kterým vedení Sokolova vyjednalo cenu 32 milionů korun. Zapojením studentů vysokých škol se chce město vyhnout dalším investicím do pořízení nákladné studie. Vysokoškoláci by mohli řešení území pojmout z různých pohledů," potvrdil starosta Sokolova Jan Picka.

Jedna skupina by se zabývala možností většinu těchto domů zbourat a stavět na zelené louce. Druhá skupina by mohla zkombinovat obojí. Tedy část objektů zbourat a využít například pro rodinnou výstavbu, část objektů zachovat.

„A do třetice bychom nebourali žádný objekt, ale využili bychom všechny, které tam stojí," řekl Picka. Vysokoškoláci by podle něj mohli na problematickou oblast přinést jiný náhled. Výsledky workshopu by radní prezentovali před zastupiteli a obyvateli města. „Mně by se nejvíce líbilo zbourat a postavit parkoviště," říká jeden z tamních obyvatel.