„Je určena pro pěší turisty, cyklisty, rodiče s dětmi, vozíčkáře i vyznavače in-line bruslí nebo kolečkových lyží, běžkaře a všechny návštěvníky, kterých v Centrálním Krušnohoří rok od roku stále přibývá. Jedná se o nejvytíženější úsek na malém a velkém Ježíškově okruhu, situovaném v krásné přírodě božídarských lesů, mokřadů, rašelinišť a historických sejpů," uvedl božídarský starosta Jan Horník.

Návštěvníci tak budou podle Horníka přímo vtaženi do krajiny náhorní planiny Krušných hor a nebudou se již muset pohybovat po nebezpečné silnici třetí třídy vedoucí z Božího Daru do Horní Blatné.

„V době realizace této části Cínové stezky již zároveň probíhaly projektové práce na druhém úseku, který dovede turisty až k vodárenské nádrži Myslivny, do stejnojmenné osady města Boží Dar. Projekt byl zhotovitelem už předán městu. A začal proces související s vydáním stavebního povolení. V souběhu těchto prací probíhají přípravné práce na dalších úsecích, a to z osady Myslivny do osady Ryžovna a dále pak z Ryžovny na Bludnou," poznamenal starosta Horník.

Tato páteřní hřebenovákrušnohorská Cínová stezka bude po dokončení na správním území města Boží Dar dlouhá celkem 8,6 kilometru a dále by turisty měla dovést až do Horní Blatné. Zbývá ještě vyřešit, kudy trasa povede z Bludné na Horní Blatnou. Podle Horníka to bude patrně po pravé straně současné komunikace po katastru obce Potůčky. „Po levé straně jsou pozemky Perninku, tam ale nemůžeme," konstatoval Horník.

Náklady na vybudování právě dokončeného úseku Cínové stezky pokryla z devadesáti procent dotace Státního fondu životního prostředí. Zbytek, asi půldruhého milionu korun, šel z městského rozpočtu Božího Daru.