Tak jako v centrech všech větších měst, i zde budou téměř všechna parkovací místa zpoplatněna. Ta, která budou zdarma, budou zase časově omezena. Zejména lidem zde bydlícím se to nelíbí. Ostatní řidiči naopak jásají, protože zde mohou zaparkovat za pětikorunu na hodinu.

Asi nejvíce se ozývají lidé bydlící na náměstí Budovatelů. Zde jsou vysoké panelové domy a tolik míst pro jejich auta přímo u domu a zdarma prostě není. Jakýkoliv řidič snažící se zaparkovat kolem náměstí ví, že to je prakticky nemožné. Otázkou zůstává, kdo tam parkuje. Mohou to být nájemníci, zaměstnanci okolních firem, ale třeba i úředníci nedaleké radnice.
Stejně tak to doposud vypadalo na nábřeží Petra Bezruče. Tam se to však změní.

V rámci revitalizace celého nábřeží budou parkovací místa řádně označena a zpoplatněna. Nábřeží sousedí s nedalekým náměstím Budovatelů.

Na nevyužité ploše vzniknou k již stávajícím další parkovací místa na omezenou časovou dobu.

Město Sokolov si podle slov starosty uvědomuje, že rekonstrukcí nábřeží Petra Bezruče dojde k úbytku parkovacích míst.
„Jedním opatřením, které jsme realizovali, bylo vzniklé parkoviště na ploše náměstí Budovatelů a v současné době se vážně zabýváme myšlenkou, a činíme již nutná opatření, že bychom toto parkoviště ještě o několik míst rozšířili s tím, že nově vzniklá parkovací místa nebudou časově omezena,“ řekl starosta Sokolova Jan Picka.
V budoucnu chce město podle něj opatřit pískovou plochu u obchodu Billa takovým povrchem, aby zde bylo vytvořeno celoročně využívané parkoviště.

„A doufám také v to, že velkým záchytným parkovištěm se v budoucnu stane plocha bývalého autobusového nádraží,“ dodal Picka.

To jsou plochy nedaleko centra Sokolova i náměstí Budovatelů. Další plochou je již dnes parkoviště u obchodního domu Ural. Tam je možno nechat svůj vůz zdarma od 17 hodin až do rána. Stejně tak jako na ostatních placených parkovištích ve městě.

Oslovení řidiči rádi zaplatí pětikorunu v centru. „Jeďte se podívat do jiných měst, tam se nedoplatíte. Tady když chci zaparkovat na náměstí Budovatelů zdarma, nemám šanci. Podle mě tím trpí zejména obchodníci kolem náměstí,“ říká jeden z řidičů Pavel Stejskal.

Lidé bydlící v blízkosti náměstí jsou samozřejmě opačného názoru a volají po parkování zdarma či zavedení závor, které znemožní ostatním vjezd do jejich dvora. I zde však dochází ke komplikacím a město muselo tyto parkovací karty zdražit. Lidé je podle provozovatele zneužívali.