„V divadle se dočkaly renovace podlahy a příští týden se začnou instalovat nová divadelní křesla, která budou praktičtější a pohodlnější. Celé hlediště bude divadelní, doposud to bylo jako v kině. Hotovo chceme mít do 8. září tohoto roku,“ sdělil ředitel MDK Ladislav Sedláček.

Celkové náklady rekonstrukce divadla jsou podle ředitele zhruba 2 miliony korun.
Hotovo má být do začátku divadelní sezony, která je v úspěšném sokolovském divadle opět vyprodaná, co se permanentek týče. A to i přesto, že ceny zdražily.

Někteří lidé si dokonce stěžovali u vedení MDK, že každoročně nelze sehnat sezonní abonentky.

Sokolovské divadlo táhne, je prostě zájem o představení. A není pravda, že předplatné je pouze pro vyvolené lidi. To vzkazuje vedení Městského domu kultury v Sokolově lidem, kteří si stěžují, že nemají stejně jako vloni šanci získat divadelní předplatné.
„Divadelní předplatné nabízíme každým rokem od začátku června a primárně skutečně stávajícím předplatitelům, kteří mají možnost si obnovit svá dosavadní místa i v nové sezóně. Je to seriózní, standardní postup, který odpovídá praxi všech divadel,“ říká Jana Fefferová, dramaturgyně a zástupkyně ředitele MDK Sokolov.

Závěrem lze jen konstatovat, že pokud bude nově zvýšen komfort diváka, bude možná sehnání předplatného ještě těžší. Na druhou stranu, jak již zde bylo řečeno, kultura zde v divadle táhne, a co víc si přát.