Město nechalo všechny zámky ze zábradlí odstranit. Jsou nyní na nové konstrukci, která vyrostla v těsné blízkosti mostu lásky.

"Na mostě lásky došlo k odstranění zámků ze zábradlí. Nemusíte se však bát, že o zámky přijdete, budou pouze přesunuty na nový závěsný systém. Část zámků je již přesunuta, zbytek bude v nejbližší době," uklidňuje ty dříve či stále ještě zamilované město.

Most lásky je krásnou tradicí, která se stala populární po celém světě. Páry si zavěšují zámky s vlastními iniciálami jako symbol své lásky a oddanosti. I v Sokolově se snažili pro zamilované páry vytvořit romantické místo. V roce 2012 přišla s myšlenkou založit sokolovský most lásky místní básnířka Lisa Gaman. Za pomoci církve adventistů a města Sokolov byla tato myšlenka zrealizována. Město avizuje, že nikdo nepředpokládal, že se tato krásná a romantická myšlenka stane nejen tradicí, ale že se ve výsledku také stane značnou zátěží pro mostní konstrukci, zejména zábradlí. Je prý důležité najít řešení, které bude pro všechny bezpečné a udržitelné.

Tímto řešením má být již zmíněný nový závěsný systém, který bude umístěn na začátek mostu a bude jej možné využít na zavěšení stávajících zámků, ale také na umístění zámků nových.

"Jen tím si můžeme uchovat krásnou tradici mostu lásky pro další generace. A věříme, že tuto krásnou myšlenku nám pomůže ochránit i sv. Jan Nepomucký, který střeží Sokolov již od roku 1729," dodávají zástupci města.