Vybírají si kruhové objezdy, které jsou na výjezdech z měst, a tudíž tam nedosáhne kamerový systém. A aby toho nebylo málo, krade se i v Areálu zdraví a oddechu na Staré Ovčárně.

„Zlomyslní nenechavci a vandalové jsou schopni zničit a poškodit ve městě v podstatě vše, co by mělo sloužit ostatním občanům a přispět k tomu, abychom měli kolem sebe příjemnější prostředí. Teď se zaměřili dokonce na kruhové objezdy. Respektive na jejich upravenou středovou plochu,“ potvrdil mluvčí radnice Vladimír Meluzín.

V červnu podle něj dosud neznámý pachatel odcizil přibližně 40 kusů česneku holandského na kruhovém objezdu směrem na Loket. Další kruhový objezd, který přišel o zeleň, je ten směrem na Vítkov. Tady bylo pro změnu odcizeno zhruba 30 kusů mochny křovité. Zda to je vandalismu, nebo si někdo chtěl vylepšit svou zahrádku, se zatím neví. To samé platí o Areálu zdraví, kde se město chtělo pochlubit novým herním prvkem Supernova. Ta motivuje děti, aby prozkoumaly nespočet herních možností, kterými jsou například otáčení, vyvažování vsedě či vleže, vestoje, sám nebo s kamarády.

„Je to neskutečné, ale je to tak. Stačil k tomu pouhý víkend, aby vandalové poškodili okolí herního prvku Supernova a odnesli si zatravňovací dlaždice,“ řekl mluvčí.

Gumové dlaždice byly na svém místě ještě v pátek 21. června. V pondělí už po nich zelo prázdné místo. Krádež vyšetřuje policie a uvítá svědky, kteří pomohou s objasněním krádeže a dopadením pachatele.