Přeje se maminkám, tak proč ne i tatínkům? Právě proto se rozhodl svátek všech tatínků oslavit i Dům dětí a mládeže v Chodově.
„Připravili jsme pro rodiny s dětmi program na nedělní odpoledne v rámci oslav Dne otců. V areálu ŠAK proběhl i doprovodný program, zatančila nám skupina Rytmus a v samotném závěru si děti připravily balónky s cedulkami. Na ně napsaly z jedné strany přání a na druhé je adresa, odkud balónky odletěly. Když někde přistanou a kdokoliv je objeví, má možnost nám dát vědět, kam až balónek doletěl. V minulosti se nám hlásili lidé z Jičína nebo Kadaně, to nás překvapilo," říká za Bludiště ředitelka Renáta Dočkalová.


Svůj balónek s přáním si připravilo skoro 60 dětí, barevná duha tak překvapila i okolní sousedy. „Bydlíme hned u ŠAKu v Husově ulici. Byla jsem na balkóně, když děti pouštěly do vzduchu balónky, byla to parádní, barevná podívaná," popsala obyvatelka „Husovky" Jana Řezníčková.
V České republice se svátek otců slaví zatím jen ojediněle. Oficiální den připadá na třetí neděli v červnu. První akcí, která u nás podporovala Den otců, byl a doposud je Tátafest, pořádaný v mnoha městech České republiky, a to od roku 2007. 

Klára Čurlinová