K vidění budou výrobky firem z celého kraje. Součástí celodenního programu bude i zajímavá akce Za poklady Slavkovského lesa. Pořadateli jsou město Březová a Krajské sdružení MAS Karlovarského kraje.

„Akce se uskuteční v areálu kulturního domu a Multifunkčního centra Březová v sobotu 1. září 2018 od 13 hodin. Její součástí bude odpolední zábavný program pro rodiny s dětmi, již zmíněná vernisáž výstavy, doplněná o přednášku Michala Runda, a večerní hudební program regionálních kapel. Zahrát přijedou známé kapely Coda a Uriah Heep Revival,“ říká ředitel centra Michal Bedeč.

Samotná vernisáž putovní výstavy bude zahájena v malém sále kulturního domu v 16:00 hodin. Na ni naváže svým zajímavým povídáním Michal Rund. Bude mluvit o proměnách krajiny během vývoje regionálního průmyslu od historie až po současnost.

Je to součást projektu InduCult, tedy industriální kultury, která je založená na průmyslu těchto regionů. „Cílem je objevit ji a podpořit prezentaci míst jakožto atraktivních pro práci, život a rekreaci,“ říká za MAS Miroslav Makovička.

Císařské lázně.
Opravu Císařských lázní město podmiňuje koncertním sálem

„Firmy ani obce nemají problém s tím, propagovat slavnosti, pouti a další akce společně. Lidé jsou překvapeni, co všechno se děje v regionu za akce. Zástupci obcí dnes rádi propagují společné kulturní září na Sokolovsku. Nemají s tím problém naopak,“ potvrdila Lucie Přibylová ze sdružení MAS Karlovarského kraje.

„Dostal se mi do ruky plakát kulturního září na Sokolovsku a líbí se mi, že zde mám na výběr řadu akcí od Kraslic až po Karlovy Vary. O řadě z nich jsem vůbec netušila,“ řekla studentka Nikol Lihlová.

Kulturní září na Sokolovsku

1.9. Za poklady Slavkovského lesa (Březová)
7.-9.9. Porcelánové slavnosti (Karlovy Vary)
8.9. Den horníků – Hornická pouť (Sokolov)
15.9. Poříčská pouť (Královské Poříčí)
15.9. Oslavy hornického dne (Vintířov)
22.9. Chodovské posvícení (Chodov)
21.-22.9. Svatováclavské slavnosti
22.9. Slavkovské slavnosti (Horní Slavkov)

Ilustrační foto.
Se zákazem řízení si žena hlavu nelámala. Na dálnici ji zastavili