Ta spadá do ochranného pásma vodního zdroje, tudíž je vstup přísně zakázán. Přesto se najdou lidé, kteří sem přes vyslovený zákaz chodí rybařit. Právě na ně se policisté zaměří. „Kontrolovat budou také neoprávněné vstupy do prvního ochranného pásma vodního zdroje. I tam je vstup přísně zakázán,“ doplnila mluvčí policie Soňa Podlahová.

„Policejní kontroly budou probíhat přes den a i v noci v nepravidelných intervalech spolu s pracovníky Povodí Ohře po celou rybářskou sezonu,“ upřesnila. Podle jejích slov policisté každoročně řeší několik porušení zákazu rybolovu nebo zákazu vjezdu vozidel k nádrži. V případě přistižení hrozí sankce a pokuty.

„Ten, kdo bude přistižen při rybaření v nádrži, bude řešen ve správním řízení. Těm, kteří se dopustí přestupku na úseku zemědělství, myslivosti a rybářství, hrozí až 8 tisíc pokuta a zákaz činnosti do jednoho roku nebo může být uloženo propadnutí věci či může být věc zabrána,“ upozornila mluvčí. Až dva roky za mřížemi můžou pak hrozit tomu, kdo se dopustí škody vyšší než 5 tisíc. V takovém případě už se jedná o trestný čin pytláctví.