Mediálně známý, takzvaný tykadlový řidič Roman Smetana, který pomaloval předvolební plakáty politiků a byl za to odsouzen, by mohl Sokolovákům závidět. Ti nejenže mohou beztrestně přimalovat kandidátům do komunálních voleb knír, brýle či tykadla, ale ještě za to mohou vyhrát sud piva. Jedno z kandidujících sokolovských seskupení, Radnice středu, obrátila častý vandalismus ve svůj prospěch. Aby dokázala, že to myslí vážně, dodala pod vyvěšené plakáty i fixy.

„Na tuto zajímavou recesi jsme přišli v hospůdce, kde se scházíme nad sklenkou vína či pivem. Musím říct, že ohlas mezi veřejností je velký. Lidé mě zastavují a říkají, že by si také chtěli zmalovat jednoho z kandidátů, ale že už je někdo předběhl. Já jim odpovídám, najdi si ve městě plakát, který je ještě neposkvrněný," směje se Jaroslav Mudra ze sekretariátu Radnice středu. Sám je jedním z kandidátů.

Kdo svůj výtvor vyfotí a pošle na facebookové stránky Radnice středu, může vyhrát sud piva. Čím více lajků (to se mi líbí), tím lépe. „Soutěž je dobrý nápad. Některé výtvory opravdu pobaví," říká Mudra.

Většinou se na plakátech takzvaně vyřádí školáci. Lídrem strany je totiž pedagog Karel Rambousek. „Trochu jsme pana učitele počmárali, ale máme ho rádi," řekli dva školáci malující na Starém náměstí. Trojka kandidátky Jaromír Dvořák se zase dozvěděl, že je sexy čertík. Zatím se však neobjevují žádné vulgarismy. Jediné, s čím Radnice středu možná nepočítala, jsou mizející fixy. „Zmizely rychle, snažíme se je doplňovat," dodal Mudra.