Po koronavirové krizi se znovu rozjíždějí komunitní aktivity. Deník o tom informovala tisková mluvčí knihovny Andrea Bocková. „Zatím je to dobrovolnické setkávání nazvané Pleteme a háčkujeme pro dobrou věc, které se koná každé úterý od 16 do 18 hodin.“ Po čtvrt roce se budou zájemci také moci přihlašovat na únikové hry. Ty má knihovna v současné době tři, z toho jednu speciálně zaměřenou na děti druhého stupně základních škol.

„Postupujemev souladu s vládními nařízeními, rádi bychom obnovili veškeré naše aktivity směrem k veřejnosti, proto v současné době sestavujeme nový dramaturgický plán, abychom od září mohli nabídnout vše, na co jsou návštěvníci zvyklí,“ uvedl ředitel knihovny Vratislav Emler. Knihovna navíc v době, kdy byla zavřená, připravila nové, moderní a přehledné webové stránky, kde uživatelé najdou informace o její činnosti, včetně akcí, kurzů i aktuálních novinek.

„Začali jsme také vydávat vlastní audio pořady, podcasty, kde posluchačům představujeme knižní tipy, zajímavosti z činnosti knihovny i knižní hádanku pro opravdové knihomoly,“ dodal Emler. Podcasty najdou zájemci pod názvem Knížkování na webu knihovny a všech obvyklých platformách, jako jsou Google Podcasts, iTunes, Spotify a dalších.

Nová knihovna má vzniknout místo vyhořelé výrobny knedlíků.
Plány na novou knihovnu v Chodově koronavirus nepohřbil