Sedm potápěčů, čtyři policejní a tři od hasičů, včera pokračovalo v pátrání po tělech dvou lidí, kteří v pondělí před polednem po strkanici spadli do rozvodněné Ohře. V řece, která má v těchto dnech teplotu maximálně čtyři stupně, prohledávali z prudce tekoucí vody břehy. „Počítám s tím, že budeme břehy prohledávat až pod Radošovem,“ řekl jeden z policejních potápěčů.

Dvojice se po potyčce na břehu řeky ocitla v řece. Prudký tok okamžitě začal jejich těla unášet. „Je dost nepravděpodobné, že by se sami dostali na břeh. Bránil jim v tom nejen proud, ale hlavně nízká teplota vody. Po několika minutách v chladném proudu museli být tak prokřehlí, že by se na břeh vlastními silami jen těžko dostávali,“ zhodnotil potápěč šance obou na záchranu vlastními silami. O prudkosti řeky se už v pondělí přesvědčili hasiči, kteří pátrali po tělech. V peřejích nedaleko Karlových Varů se totiž zachytil batoh, který by mohl policistům pomoci při identifikaci obou lidí. „Hasič ve speciálním obleku se zajištěn lanem pokusil k batohu dostat. Kvůli proudu se mu to ale nepodařilo,“ uvedla Alena Ryvolová, mluvčí hasičského záchranného sboru kraje.

Podle odhadu jednoho z policejních potápěčů budou těla už pod Radošovem. Možnost, že by je zachytil zrádný jez v Radošově, je podle jeho názoru malá. „Buben sice na chvilku těla podrží, ale později je takříkajíc vyplivne dál po proudu,“ řekl. Přesvědčit se o tom, zda těla přece jenom pod jezem nezůstala, je podle něj za současných podmínek nemožné. „Silný proud si tam pohrává s padlými větvemi a kmeny jako se sirkami. Pustit do toho člověka je nanejvýš riskantní,“ vysvětlil potápěč.

Pátrání po tělech obou lidí skončilo včera po 16. hodině. „Pokračovat už nebude. Doposud se nepodařilo najít tělo ani jedné z obětí,“ konstatovala hasičská mluvčí Alena Ryvolová.

Policie ještě oficiálně nezveřejnila identitu obou s největší pravděpodobností utonulých lidí. Podle zatím neověřených informací však šlo o Slovenku a asi třiatřicetiletého Karlovaráka. Oba měli patřit k „jádru“ karlovarských bezdomovců.