Zastupitelé už přitom schválili záměr demolice dvou ze tří tamních chátrajících objektů, které město koupilo od soukromých majitelů, s tím, že pro ně nenašlo využití.

Demolice se má týkat domu s číslem popisným dva. Zastupitel, radní a ředitel Základní umělecké školy Kraslice přišel nyní s návrhem, aby dům začal sloužit pro potřeby školy. „V současné škole máme nedostatečnou kapacitu, a to i po výstavbě nového sálu. Jsme proto pro některé obory nuceni si pronajímat kulturní dům nebo místní tělocvičnu. Ne vždy jsou však tyto prostory k dispozici a k tomu platí škola těmto organizacím nájemné. Po poradě s odborníky jsme dospěli k závěru, že po postupné rekonstrukci alespoň dvou podlaží v domě, u kterého jsme schválili demolici, by se tento kritický stav vyřešil,“ uvedl František Stůj. Vedení města poukázalo na to, že s prostory pro uměleckou školu počítá ve vedlejším přilehlém domě, který se demolovat nebude. „Využití pro celý dům jednoduše nemáme,“ řekl místostarosta Kraslic Miloslav Poslední. Starosta Roman Kotilínek k tomu dodal, že i když je schválená demolice, bourat se zatím nebude.

„Zastupitelé tento záměr sice schválili, avšak zatím nerozhodli ani o uvolnění peněz na projektovou dokumentaci k demolici a ani na samotnou demolici,“ poukázal. Jedno je nyní jisté, objekt bývalé radnice s historickou minulostí nebude na popud místního občana Filipa Beneše prohlášený kulturní památkou. Ministerstvo kultury ho na seznam nezapsalo. Konstatovalo však, že by město mělo zvážit zbourat jednu z dominant centra města. Zabránit tomu chce právě i Beneš. Ten poukazuje na to, že se jedná o dům s historickou hodnotou. Realizace stavby je totiž spojována se jménem Otto Ehlen. Jedná se o berlínského rodáka, který byl průkopníkem betonu v českých zemích. V Praze navrhl několik staveb, včetně karlínského divadla. Na sklonku života působil v Kraslicích jako městský architekt a mezi jedny z jeho dochovaných staveb patří právě bývalá radnice. „V našem městě se jedná o unikátní stavbu nejen velikostí, ale i vznešeností a pečlivým provedením,“ uvedl Beneš ve svém příspěvku pro místní občasník. Minimálně do čtvrtečního odpoledne platí, že dva ze tří chátrajících objektů mají jít k zemi. Místo jednoho chce město postavit zbrusu nový s podzemními garážemi. Vzniknout tam má například muzeum, byty, kanceláře nebo zázemí pro klub důchodců.