Letos plánuje město investice a opravy za 20 milionů korun. Více než deset zakázek realizuje město Sokolov ve svých školských zařízeních během letních prázdnin. Stihnout se vše musí do začátku školního roku.

Výjimkou je základní umělecká škola, kde jsou práce za 8,5 milionu korun plánované až do konce tohoto roku.

Obnovené prostory jídelny budou mít například v základní škole Pionýrů a stát budou 400 tisíc korun. To samé čeká mateřské školy Vrchlického a Vítězná, dohromady za 2 miliony korun.

Elektrické rozvody pak vymění na ZŠ Křižíkova a MŠ Alšova, u obou náklady přesáhnou milion korun. V dalších školských zařízeních se plánují opravy podlah, výtahů a technických zázemí v řádu statisíců korun.

Nejvyšší investicí je výměna stropní konstrukce a půdní vestavba základní umělecké školy za 8,5 milionu korun. Tady se navíc stavební ruch protáhne až do prosince 2018.

Součet letních tendrů činí bezmála 20 milionů korun. Město ale investuje průběžně celý rok, letos dohromady rekordních 30 milionů. Jenom na jaře například obnovilo zahradní altán v areálu domu dětí a mládeže za 200 tisíc korun nebo terasu MŠ Pionýrů za 650 tisíc korun.

Investice do škol, školek a dalších zařízení se již druhým rokem řídí požadavky ředitelů, kteří mohou sestavit žebříček nutných oprav. Vedení města spolu s komisí jej pak při výběru zohledňuje.