Po 22. hodině uvedli hasiči, že na místě je deset jednotek. "Společně s kolegy z Báňské záchranné služby byl propátrán prostor historického dolu, kde pohřešovaná osoba pracovala, zbývá propátrat místo, kde došlo k náhlému zaplavení. Aktuálně probíhá odčerpávání vody, aby se mohlo pokračovat v pátrání po pohřešovaném," sdělil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Muž se ztratil svému kolegovi, když zde oba prováděli průzkum v rámci svého zaměstnání. "Při průzkumu se protrhla stěna, ze které se začala valit voda. Jednoho z mužů strhla s sebou, druhý dokázal utéct," vysvětlili policisté na síti X. Silnice u dolu je kvůli zásahu záchranářů zcela uzavřena.

"Muže se ani po několika hodinách bohužel nepodařilo nalézt. Na místo byli povoláni potápěči ze Zasahové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kteří se do pátrání přímo v dole Jeroným taktéž zapojí," uvedla policie.

Důl Jeroným je významnou hornickou památkou dokladující úroveň hornictví v 15. a 16. století. Zájem těžařů byl zaměřen na těžbu cínové rudy. V současné době se v něm dělá rozsáhlá a nákladná rekonstrukce dolu. Prostory jsou částečně zpřístupněny pro veřejnost.

V roce 1982 nalezl František Baroch u silnice v poli propadlinu. Při jejím zkoumání zjistil, že se dostal do části starého opuštěného dolu Jeroným. Nalezl tam ručně ražené chodby i komory. Práce na zpřístupnění dolu Jeroným veřejnosti začaly v roce 1996 opravou portálu štoly Jeroným. Pro veřejnost byl důl otevřen v říjnu 2013. V květnu 2014 byly v dole Jeroným objeveny nové, dosud nepřístupné důlní prostory, které pravděpodobně pocházejí z 16. století a ve kterých nejspíš nikdo nebyl stovky let. V nově objevených částech dolu byly objeveny dvě nové komory. Jejich průměrná výška se pohybuje mezi 3 a 4 metry, šířka mezi 5 a 9 metry.