Dívenka z Toužimi trpí svalovou hypertonií, epilepsií a poškozením centrálních zrakových nervů. Nelince z Kraslic lékaři diagnostikovali řadu závažných onemocnění včetně opožděného vývoje. Starost o ně je velmi náročná a vyžaduje nákladnou léčbu a nákup speciálních pomůcek.

A právě na to poslouží vybrané peníze z akce nazvané Společně k cíli s hasiči. Tak se jmenuje v pořadí už třetí ročník benefiční akce, kterou v Ostrově na Karlovarsku pořádají hasiči letos 24. srpna. Chtějí zdolat 48 kilometrů dlouhý úsek z Toužimi do Ostrova.

Během uplynulých ročníků se podařilo podpořit Nadační fond Šance onkoláčkům, výtěžek tehdy činil přes 72 tisíc korun. V loňském roce peníze putovaly za dvěma chlapci z Chebu a Nové Role. Záchranářům se podařilo získat téměř 76 tisíc korun.

Benefiční akce je určená pro složky integrovaného záchranného systému, poslední, pětikilometrový úsek ale může zdolat i veřejnost. Hasiči, policisté nebo záchranáři zdolají trasu na kolech nebo koloběžkách. Mohou samozřejmě i běžet nebo vše zkombinovat. Začátek je v 8 hodin, přičemž trasa povede ze stanice v Toužimi do Karlových Varů a přes Hájek do Ostrova. A právě v Hájku se k nám může přidat i veřejnost,“ řekla organizátorka Ilona Giertl ze Sboru dobrovolných hasičů z Ostrova.

Součástí benefiční akce je také bohatý doprovodný program v Zámeckém parku v Ostrově. Vystoupí tam kapely Madness, Dlouhej kouř a Meat Mincer. Chybět nebudou ani ukázky kaskadérů ze spolku Mapaje. Děti si pak budou moci užít oblíbené malování na obličej, skákací hrady, lanovkový traverz nebo ukázky hasičské techniky.