Zajímavou podívanou slibují sobotní závody Vodní záchranné služby O pohár města Sokolova záchranářů Českého červeného kříže. Dějištěm bude krytý plavecký bazén v Sokolově a svou účast potvrdili borci z celé republiky.

Závodů se účastní družstva mužů a žen ze Sokolova, Karlových Varů, Těrlic, Blanska, Klatov, Ústí nad Labem, Plzně, Brna či Jablonce nad Nisou. „Vodní záchranáři bezplatně a dlouhodobě vykonávají svou činnost na našich bazénech, koupalištích a vodních plochách. Díky nim byl již mnohokrát zachráněn lidský život, ale jejich činnost je mnohdy opomíjena a to nejen obyčejnými spoluobčany, ale i na vládní a parlamentní úrovni," konstatuje jeden ze záchranářů Ladislav Varadínek ze Sokolova.

Návštěvníci sobotních závodů uvidí zajímavé disciplíny. Záchranáři zdolají například štafetu v plavání za ztížených podmínek, kdy záchranář startuje z určeného startovního bloku v šatech. Dále nácvik tažení tonoucího a jeho vytažení na vyšší břeh, nácvik dopomoci zesláblému plavci dvěma zachránci nebo nácvik úspěšného oživování tonoucího.

„Závody prověří síly, ale také důležitou sehranost týmů," dodal Varadínek. Za družstvy mužů nechtějí při soutěžních kláních zaostat ani týmy žen. Těžké disciplíny totiž nerozlišují záchranáře a záchranářku, všem měří stejným dílem. Vstup do bazénu je pro diváky volný. Závody budou probíhat od 9 do 15 hodin.