Krmení pro zvířata, medikamenty nebo další vybavení záchranné stanice. To vše bude moci díky aktivitě a pomoci školáků z jedné ze základních škol v Kraslicích na Sokolovsku pořídit Záchranná stanice handicapovaných živočichů Drosera v Bublavě, která je jedinou svého druhu v Karlovarském kraji. Žákyně SŠ, ZŠ a MŠ Havlíčkova v Kraslicích včera správci stanice Vladimíru Tomáši Smolíkovi předaly rovných deset tisíc korun. Jde o část výtěžku z vánočního jarmarku. „Škola s námi spolupracuje už roky a pokaždé na nás myslí. Jsme dobrovolníci a na pomoc veřejnosti, měst a obcí jsme přímo závislí," řekl Smolík. „Za peníze pořídíme nejen krmení a léky pro zvířata, ale poslouží i pro dokončení zvířecí nemocnice," poukázal s tím, že ve spolupráci se školou vznikne v budoucnu i ekocentrum, kam budou moci žáci docházet.

Drosera se znovu nadechuje. Po výpovědi z původních pozemků v Bublavě po vzájemných rozepřích s obcí si našla nový domov. „Zůstali jsme na Bublavě a zase naplno fungujeme. Zázemí ale ještě dokončujeme," doplnil.

Znovu postavené už má stanice voliéry, karanténu a další zázemí. Znovu vybudována už byla i naučná stezka, kterou ročně navštíví stovky lidí. Až bude nová stanice hotová, chce Drosera právě zpřístupnit i svou přední část, kam široká veřejnost bude moci opět chodit za zvířaty.

Krasličtí školáci nepomohli opět po roce jen Droseře. Školní jarmark vynesl rekordních 33 888 korun. Další peníze získal kočičí útulek Konce toulání, občanské sdružení Pomoc dětem a zbylo i na školní zookoutek, kam přibudou noví plazi.