Před třemi lety se byla nucena přestěhovat z obecních pozemků na jiné, které poskytl soukromý majitel. Ten nyní Droseře pět tisíc metrů čtverečních daroval. Stanice se v následujícím období bude starat nejen o poraněná zvířata, chce navíc vybudovat i infocentrum, aby Droseru mohly navštěvovat i školy a veřejnost.

„Působíme v novém už třetím rokem, nicméně stále budujeme a modernizujeme naše zázemí. Jsme rádi za to, že stojíme zase pevně na vlastních základech. Vážíme si této pomoci a pomoci všech, díky nimž můžeme v Karlovarském kraji fungovat,“ říká Smolík a rozhlíží se po stanici, kde ukazuje na vybudovanou rozletovou voliéru, kterou vyráběli žáci sokolovské ISŠTE, najdeme tu karanténu, ošetřovnu, přípravnu krmiva a řadu voliér, ve kterých se zpět do kondice vrací poraněná zvířata. V jedné zrovna zahnízdila sovice. Záchranáři tak očekávají nové přírůstky a díky kameře ji monitorují 24 hodin denně. Drosera se nyní pustí do další práce. Shánět začne peníze na vybudování Krušnohorské zahrádky, kde chce s odborníky ukázat místní horniny a zajímavosti. „Horniny budou opatřeny popisky a bude to fungovat jako naučná stezky. Postavit chceme i infocentrum, kam by mohla chodit veřejnost a školy, jako byli všichni zvyklí ve staré stanici. Teď ale zatím fungujeme jako nemocnice a veřejnost sem nemůže, bohužel,“ řekl.

Přes zimu ošetřila stanice desítky často zesláblých živočichů. Nyní vypouštěla zpět do přírody hned dvanáct ježků. „Teď vyjíždíme často k poraněným dravcům, kteří hledají hnízda. Jsou buď popálení od stožárů elektrického vedení nebo narazí do skel aut,“ dodal Smolík.