Lidé by se tak mohli dočkat líbivějšího parku i záchytného parkoviště. To by mohlo pomoci právě při kulturní sezoně, kdy do města jezdí zvýšený počet vozidel.
„Zázemí kolem místní autobusové zastávky a parku před vstupem do amfiteátru nám připadá velmi nedůstojné. Chtěli bychom prostředí upravit a oživit, hlavní myšlenkou je vybudovat v místě toalety. Místní benzinová pumpa je v tomto ohledu zatím tolerantní, dokážu ale pochopit, že když přijedou autobusy turistů, může být situace náročná. Budeme proto usilovat o úpravu parku s tím, že by na místě byla i stálá toaleta. Rovněž kvůli sezoně bychom chtěli doplnit záchytné parkoviště. Jako vždy ovšem rozhodnou finance," říká starosta města Loket Zdeněk Bednář.


Letošní sezona pro turisty znamená i rozšíření autobusové linky, karlovarské MHD rozšířilo provoz po celou sezonu, jezdit bude až do 11. října. „Podařilo se nám vyjednat rozšíření autobusové sezonní linky, pro město to ale neznamenalo zvýšení nákladů, takže se jedná o dvojí přínos. Vzhledem k tomu, že loketská sezona je rok od roku plnější a oblíbenější, doufáme, že to turisté ocení," doplnil Petr Zahradníček. Sezonu navíc obohatil Loketský kurýr, který obsahuje podrobný program ve třech jazycích.

Autor: Klára Čurlinová