„Naše škola letos začíná slavit výročí dvaceti let od svého vzniku. Rozhodli jsme se proto na závěr školního roku pro žáky, učitele i rodiče připravit velký, zajímavý projekt. Budou si při něm moci prožít a vyzkoušet to, co si dosud zřejmě jen tak někde nezažili,“ popisuje netradiční závěr školního roku zřizovatelka školy Dana Stariatová.

Škola se tak domluvila na společném projektu s cirkusem Happy Kids. Ten přijede do Sokolova již tuto sobotu. Během neděle za pomoci rodičů dětí i dalších dobrovolníků vyroste v areálu koupaliště Michal v Sokolově cirkusové šapitó. V něm budou žáci i učitelé pod vedením členů cirkusového souboru od pondělí do středy připravovat své vlastní představení. Budou se učit žonglovat, chodit po laně, zkoušet si různé akrobatické prvky. Někteří se zase pokusí vžít do nelehké role pravého cirkusového klauna. Tři dny příprav vyvrcholí třemi hlavními představeními – ve čtvrtek dopoledne žáci ze školy Mánesova vystoupí pro děti a učitele z dalších mateřských a základních škol ze Sokolova, ve čtvrtek 21. června odpoledne je bude čekat veřejná generální zkouška. A následující den v pátek od 17 hodin pak závěrečné galapředstavení pro rodiče a širokou veřejnost.

„Rádi bychom pozvali všechny rodiče i děti ze Sokolova i další zájemce, aby se přišli na některé z našich vystoupení podívat. Tak jako pro každého, kdo se točí kolem cirkusu, bude i pro žáky a učitele naší školy největší odměnou za ty dny dřiny možnost potěšit a pobavit cirkusové diváky a třeba si i na závěr vyslechnout jejich aplaus,“ zve obyvatele Sokolova na návštěvu šapitó Dana Stariatová.