„Moc prosím o rozmístění zákazových značek se symbolem kakajícího pejska po sídlišti Vítězná. Všimla jsem si, že lidé už nevlastní jednoho, ale rovnou dva, nebo dokonce tři psy. Málokdo po svém pejskovi uklízí, a když moje děti pořád nosí na botách exkrementy, vytáčí mě to doběla," rozčiluje se jedna z obyvatelek sídliště.

Vedení města oponuje, že značky jsou na sídlišti rozmístěné. Zároveň upozorňuje, že to daný problém zřejmě nevyřeší. „Je přeci samozřejmé, že psí exkrementy je majitel psa povinen uklízet i bez jakéhokoliv upozornění. Mnoho pejskařů se také mylně domnívá, že na pozemcích, kde neplatí povinnost mít psa na vodítku, zároveň nemají ani povinnost sbírat exkrementy. Samozřejmě opak je pravdou. Stejně jako vás, tak i vedení města a mnoho poctivých pejskařů zlobí tato situace a zejména poté, co slezl sníh, je vidět, kolik nezodpovědných majitelů psů bohužel v našem městě ještě je," říká starosta Sokolova Jan Picka, který sám na zmíněném sídlišti bydlí.

Do boje proti neukázněným pejskařům tak bude muset opět nastoupit městská policie. „Strážníci městské policie provádí a budou provádět kontroly související s venčením psů a nezodpovědní majitelé budou pokutováni," dodal Picka.