Taková je výpověď Adekunle Francise Aleburu, bývalého profesionálního basketbalisty a reprezentanta Sokolova. Devětatřicetiletý muž z Prahy, který do Sokolova dorazil s manželkou na narozeninovou oslavu svých přátel, považuje zásah proti svojí osobě za nepřiměřený.

„S manželem jsme se v sobotu nad ránem vraceli z oslavy a trochu jsme se pohádali. Když jsme šli kolem policejní služebny u hřbitova, rozhodl se manžel obrátit na policisty s prosbou o pomoc," nastínila vznik situace Michaela Aleburu. „Je pravda, že jsem byl trochu pod vlivem, alkohol ze mě byl asi cítit. Nebyl jsem ale agresivní. Nikdy takový nejsem, v Čechách žiji 20 let a mám zcela čistý trestní rejstřík," poukázal Adekunle Aleburu. „Přesto se mnou policisté nebyli vůbec ochotní mluvit a snažili se mě vyhodit ven. Když jsem trval na svém, srazili mě k zemi, odtáhli mě do kanceláře a nastříkali mi do obličeje pepřový sprej. Musel jsem snášet kopance i rány pěstí. Pak mě odvezli na záchytku, kde mě svlékli donaha, znovu mi nastříkali pepřový sprej do obličeje a i na přirození a přivázali mě k posteli," vypověděl Aleburu, který si z incidentu odnesl řadu podlitin, pohmožděné rameno i kyčel. Především je ale podle svých slov ve špatném psychickém stavu.

„Policisté neprojevovali žádnou ochotu ani druhý den ráno. Budeme se snažit dát celou záležitost lidem na vědomí," doplnila Michaela Aleburu.
Podle oficiálního vyjádření policie ale k nepřiměřenému zásahu nedošlo. „Dne 1. 11. 2014 kolem 8. hodiny ranní došlo v Sokolově v prostoru policejní služebny v souladu se zákonem k použití donucovacích prostředků proti 39letému muži, který se dopustil protiprávního jednání. Pokud má občan výhrady k postupu policistů, může podat stížnost u jejich nadřízených nebo u odboru vnitřní kontroly PČR," uvedla k případu policejní mluvčí Kateřina Krejčí.