Nejen vodáky, ale rovněž i příznivci muziky se od pátku až do neděle zaplnilo vodácké tábořiště v Kynšperku nad Ohří. A nutno říct, že desátý ročník Folkové Ohře, který se zde konal, jich přitáhl vskutku hodně. Byli úžasným publikem. Vytvořili vystupujícím kapelám skvělou atmosféru. „Umííí!" ozývalo se za každou písní. Všechny byly odměněny velkým potleskem a žádná kapela neodešla z pódia bez přídavku, po hlasitém „přidat, přídavek!" to prostě nešlo.
Seznam pozvaných kapel byl velmi bohatý. Kdo na festival přišel, jistě nelitoval. „Poslechla jsem si vystoupení pouhých tří kapel, ale i ta ve mně zanechala obrovský dojem. Nemohla jsem si nechat ujít loketské Roháče. To je moje srdeční záležitost. Jen škoda, že nemohli zazpívat všechno, co si připravili, ale i tady zúřadoval nemilosrdný pán čas," řekla návštěvnice Lucie ze Sokolova.

V sobotu odpoledne přišli na řadu i budějovičtí Nezmaři. Zazpívali své nové písničky, ale vytáhli především ty staré, jak vtipně zaglosovali, ´písničky z Alzheimerovy krabičky´, takže publikum zpívalo spolu s nimi jak jeden velký sbor. Vtipně oprášili i jeden starší duet, dokonce i se soutěžní otázkou pro posluchače. „A pokud jste uhodli, že ho původně zpívali Milan Chladil a Yveta Simonová… můžete si dneska večer dělat, co chcete," vyhodnotil soutěž kapelník. „To my stejně děláme," reagovalo okamžitě publikum.

V programu se objevila také kapela, která už deset let nevystupuje, ale když ještě koncertovala, lidé její písničky moc rádi poslouchali. Tou kapelou je Klíč. Letos ´oslavují´ třicet let od svého vzniku, a tak se rozhodli po deseti letech nečinnosti sejít a uspořádat několik koncertů. „Blahořečeno budiž toto rozhodnutí, protože kynšperské publikum uvedli doslova do varu," okomentovala jejich výkon Lucie. Muzikanti připomněli perly ze svého repertoáru, zavzpomínali na uplynulých 30 let a zazpívali i pár nových písní. Přidali tři i po skončení koncertu, ale divákům to pořád nestačilo. Nadšeně tleskali a dožadovali se dalšího přídavku. Členové kapely tak sestoupili z pódia před diváky a ten poslední přídavek ´vystřihli´ přímo mezi nimi bez aparatury.

L. Žippaiová