Mohla za to rozsáhlá rekonstrukce budovy a vybavení, která trvala rok a stála téměř 35 milionů korun. Školáci tak dostali nejen delší prázdniny, ale i nové učebny a vybavení školy.

„Bylo to náročné období, ale s firmou, která zde prováděla práce, jsme si navzájem vycházeli vstříc. Konečně máme školu bezbariérovou, s řadou moderních bezpečnostních standardů,“ řekl ředitel školy Josef Vlček.

S ním souhlasil i zástupce zhotovitele Petr Vorel. „Termín jsme dodrželi, i když jsme museli řešit řadu technických nejasností. Jde o rekonstrukci, takže mnohdy práce nemohou probíhat zcela přesně podle projektu. Když se vyučovalo, nebylo to lehké. Ale se školou jsme si vycházeli maximálně vstříc,“ řekl Petr Vorel.

Spokojeni jsou také kantoři. „Nedá se to vůbec srovnávat se třídami, kde jsme se s dětmi tísnili. Jsme maximálně spokojeni,“ říká učitelka druháků Lucie Hrachová.

Škola potřebovala zvýšit kapacitu. Místo půdy vznikly dvě nové odborné učebny, které nyní využívají právě druháci. Nové je i zázemí pro kantory. Stejně jako ve škole, tak i v kuchyni se měnila všechna okna a dveře. „Nyní by škola potřebovala ještě nový pavilon učeben,“ dodal ředitel.