Zahrádkáři mají možnost koupit si od města Kynšperk nad Ohří pozemky v osadě Třešňovka. Radní totiž odsouhlasili záměr pronajmout pozemky s následným odprodejem. V budoucnu by na místě měly stát místo zahrádkářské kolonie rodinné a případně bytové domy.

Podle radních se jedná o slunnou, mírně svažitou, jihozápadně orientovanou lokalitu ve středu města s výhledem na jeho historickou část. V současné době se na pozemcích nachází zahrádkářská kolonie. V územním plánu je ale Třešňovka určena na výstavbu rodinných a bytových domů. Za tímto účelem byla tedy už v roce 1982 vyhotovena urbanistická studie, která řeší umístění domů, jejich vzhled a připojení k sítím.

Rada města proto rozhodla, že všechny nájemní smlouvy na předmětné pozemky budou vypovězeny v nejbližší době a konec výpovědní lhůty bude 30. září 2008.

„Od 10. května se koná kampaň na prodej či nájem pozemků v osadě Třešňovka a potrvá až do 10. října. Několik majitelů zahrádek se už přihlásilo. Na podzim se rozhodneme, komu pozemky pronajmeme,“ řekl tajemník Městského úřadu v Kynšperku nad Ohří Pavel Růžička. Podle něj jde o zemědělskou půdu, a výpovědní lhůta pro zahrádkáře bude tedy roční. „Minimálně do října roku 2008 tam mohou hospodařit,“ doplnil tajemník.

Pro zahrádkáře z Třešňovky má už město připravené náhradní pozemky. Plocha je připravená pod rybníkem Sýkorák. Podle tajemníka se do nových prostor vejde zhruba osm až deset zahrádek.