Desítky let byli zahrádkáři v březovské kolonii upozorňováni na to, že jim nebude prodloužen nájem a budou muset skončit. Důvod? Příprava nových stavebních parcel na výstavbu rodinných domů. Nikdy k tomu však nedošlo, až nyní. Velká poptávka po bydlení v klidu přírody nedaleko Sokolova, a zahrádky tak musely ustoupit.

„Připravujeme pro asi desítku nájemců zahrádek nad hasičárnou oznámení o ukončení nájemního vztahu, a to do konce tohoto roku. Důvodem je nabíhající intenzivní příprava akce Zasíťování pozemků na Výsluní," řekl starosta Březové Miroslav Bouda. Podle jeho slov již byla vybrána konečná verze rozmístění parcel v nové zástavbové lokalitě. Je tedy hotov podklad k územnímu řízení a v jarních měsících příštího roku mohou být zahájeny práce.

„Zahrádkáři zde dostávají návrh na ukončení nájemního vztahu bezmála třicet let. Až my jsme dotáhli přípravu parcel do konce. Parcel bude zhruba patnáct a už teď evidujeme převis poptávek. O bydlení v Březové je zájem," dodal Bouda.

Samotní zahrádkáři potvrzují starostova slova. „Mluvilo se o tom už léta, ale nikdy to nebylo to tak horké jako teď. Bohužel končíme, je nám to líto, ale nedá se nic dělat. Je to pronájem," říká jedna z přítomných zahrádkářek, která nechce být jmenována. Město je nuceno do budoucna řešit další rozvoj obce, a to směrem na přidruženou obec Rudolec.

Po druhé světové válce bylo v Březové na Sokolovsku sotva dvacet čísel popisných. Dnes město zaznamenává rozmach a poptávka po stavebních parcelách roste strmě vzhůru.
„Důvod je prostý. Březová funguje jako jedna velká rodina a občané tu mají, co potřebují. Lékaře včetně specialistů, fungující úřad, lékárnu, městskou hromadnou dopravu do nedalekého Sokolova, základní i mateřské školy, blízkou rychlostní silnici, moderní multifunkční centrum a hlavně klid," dodal Bouda. 

Navíc kriminalita je zde minimální. A na tak malé město je zde i nespočet kulturních, společenských či sportovních akcí. Přijíždějí na ně lidé z celého regionu, republiky i Evropy.