"Mohu potvrdit, že o svatby je nyní v Sokolově velký zájem. Je to logické, lidé je mohou prožít opět naplno. Svateb je nyní hodně, ale pokud chce někdo obřad mimo řádný termín, budeme se snažit mu vyjít vstříc," říká místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček, který podle svého odhadu za svou kariéru na radnici či v zastupitelstvu oddal přes tisíc párů.

"Každého z nich jsem varoval, do čeho jde," říká v nadsázce a zároveň dodává, že podobných událostí není nikdy dost.

Mezi oficiální místa patří klasiky jako obřadní síň v sokolovském zámku nebo tamní klášter. Málokdo ví, že dalším místem je například relaxační zahrada v parku vedle sokolovské radnice, které vévodí molo nad rybníkem.

„Jezdíme ve správním obvodu Sokolov oddávat i mimo úřední místnost. Naši úředníci jsou také schopni zajistit hudbu. Pokud chtějí svatebčané obřad mimo úřední místnost, musejí počítat se správním poplatkem. Jako příklad mohu uvést svatbu na zahradě, kde si svatebčané přáli mít i obřad. Když bude mít oddávající úředník vůli, může se obřad konat ve správním obvodu Sokolova kdekoliv, třeba na rozhledně," dodal Sedláček.

Zdarma pak vyjde úřední obřad v oficiálním termínu v obřadní síni na zámku v Sokolově, platí se tam pouze poplatek Ochrannému svazu autorskému za puštěnou hudbu.