Minimální cenu stanovilo město prozatím na tři koruny za metr a rok. Lidé stále žádají žádají, aby město vybralo další vhodné lokality k pronájmu. Zájem byl velký vždy, ale po covidové době se zmnohonásobil. Lidé chtějí relaxovat při pěstování ovoce, zeleniny nebo jen tak odpočívat na čerstvém vzduchu. Letos proto Sokolov připravil a předal 15 nových zahrádek. Z toho osm bylo na Šenvertu, šest nad koupalištěm a jedna na Hruškové. A zájem je stále. Město už vytipovává, kde by mohly zahrádky v budoucnu být.

Zájemci nabízeli cenu za metr čtvereční obálkovou metodou. Město ji zvolilo z důvodu omezení možnosti korupce a dodržení podmínky zákona o obcích s ohledem na jednání řádného hospodáře. Jedná se podle představitelů města o běžnou metodu používanou u většiny obcí. Problém ovšem nastal tehdy, když úředníci správy odboru majetku města vybrali nejvyšší nabídku a zájemce vyzvali k podepsání smlouvy. Našli se totiž tací, kteří smlouvu podepsat odmítli. Zda částku přestřelili a pak se jim nechtělo platit, či zda k tomu měli jiné důvody, vědí jen oni sami. Odbor však musel nabídku znovu opakovat a vše se protahovalo. Nabídku by tedy podle informací z města měl posílat jen ten, kdo má o pozemek opravdový zájem.

Sokolovské zastupitelstvo.
V Sokolově potvrzeno, v Kraslicích odstoupila zastupitelka

"S nabídkou dalších pozemků pro zahrádky nekončíme. Nyní se pracuje na přípravě dalších dvou lokalit. Jedna je pod křižovatkou směrem ke Staré Ovčárně a druhou, prozatím jen čistě teoretickou variantou, je lesík směrem do Těšovic," řekl místostarosta Sokolova Jan Picka. Zároveň konstatoval, že největší zájem byl letos o nové zahrádky nad koupalištěm. Přišlo mnoho nabídek a také cenové nabídky byly vyšší než například v lokalitě Šenvert. Nad koupalištěm nabízeli lidé 40 až 80 korun za metr a na Šenvertě 11 až 60 korun za metr čtvereční.

Předpokládá se vytvoření zhruba 20 nových zahrádek, což dohromady zabere pozemek o velikosti přibližně 10 tisíc metrů čtverečních. Až budou nové zahrádky připraveny, naleznou jejich nabídku zájemci na internetových stánkách města.

Elektronická úřední deska je dostupná na webových stránkách města. Součástí zveřejněného záměru je formulář pro přihlášení a jsou tam uvedeny všechny informace a podmínky pro podání nabídky, případně kontakty pro podrobnosti. Informace o zveřejnění bude rovněž uvedena na facebooku a webu města.