A znovu byl o tuto akci velký zájem, a to jak ze strany veřejnosti, tak žáků základních a středních škol. Na dlouho připravovaný workshop nakonec dorazilo 89 lidí, kteří se rozhodně nenudili.

Workshop začal pro přítomné pěkně zostra, protože na část z nich čekali instruktoři služební přípravy, kteří dohlíželi na fyzické testy. Účastníci akce si tak vyzkoušeli člunkový běh, kliky, celomotorický test a běh na 1000 metrů. Vše se odehrálo přesně tak jako při „ostrém“ přijímacím řízení, takže instruktoři nikomu nic nedarovali. Po konci testu fyzické zdatnosti se uchazeči dozvěděli svůj bodový zisk ze všech disciplín, a mohli se tak přesvědčit o tom, že splnit fyzické testy není jednoduché. Fyzické testy si v rámci workshopu vyzkoušelo 40 lidí a potřebný bodový zisk získalo 15 z nich. Všichni účastníci se po dokončení testu shodli, že na výše zmiňované čtyři disciplíny je potřeba se řádně připravit.

Po absolvování fyzických testů si účastníci workshopu vyzkoušeli také zkrácenou verzi psychických testů. Policejní psycholog jim poté testy vyhodnotil, a účastníci tak měli představu, jak by v testu uspěli či neuspěli.

Fyzickými a psychickými testy ale workshop nekončil. Pro případné uchazeče si policisté připravili i několik ukázek své práce. Kriminalistický technik zájemcům ukázal, jak se odebírají otisky prstů nebo co vše využívá a používá při své práci. Policisté z dopravního inspektorátu představili svá služební vozidla a velký zájem byl mezi návštěvníky workshopu hlavně o služební motocykly.

O rychlých strojích probíhala několikaminutová debata. K prohlédnutí byla také výzbroj pořádkové policie, kde nechyběla například taktická vesta. Ta vzbudila velký zájem a většinu účastníků překvapila její váha. Kromě toho si mohli prohlédnout služební zbraň, štít či služební vozidlo. Svou ukázku si připravili také policejní kynologové. Ti ukázali, jak služební pes poslouchá povely a následně jak ve vozidle odhalí drogy, která byly ukryty na špatně přístupném místě. Kromě toho byly připraveny i služební vozy se speciální technikou.

Celý workshop trval několik hodin a po jeho skončení si žáci, studenti, ale i uchazeči z řad veřejnosti pochvalovali, že jim policisté přiblížili svou práci, protože jak sami přiznali, o některých činnostech neměli ani tušení.

Policie České republiky v Karlovarském kraji stále přijímá nové policisty a policistky, kteří mají zájem posílit základní útvary v celém regionu a doplnit počty příslušníků ve výkonu služby.

Jakub Kopřiva