Stav mostů v Zahradní ulici a ve Svatošských skalách je podle místních havarijní. „Prkna tam skutečně chybí, stav je neuspokojivý, to můžeme říct zcela otevřeně,“ uvedl starosta Lokte Jaroslav Hlavsa. Hlavní příčina je ale kromě zanedbané údržby, kterou má na starost firma MaSS Loket, především prý v lidech. A to konkrétně v cyklistech, kteří pravidelně zákaz jízdy na kole zcela ignorují.

„Město Loket nechce, aby zde cyklisté jezdili kvůli houpání mostu. Ale zákaz nevychází ze žádného zákona. Když ho lidé poruší, spadnou a zlomí si třeba ruku, pokuta či jiný postih jim prostě nehrozí,“ objasňuje vedoucí odboru správy majetku a bytového Petr Antal. Ten dodává, že zákaz platí zhruba osm let.

Podle ředitele Loketských městských lesů Pavla Scheuera jsou však cyklisté ti poslední, kteří by lávkám škodili. „Je vlastně lepší, když tam lidé projedou na kole, než když jdou pěšky a most třeba schválně rozhoupají. Podle mě je zákaz jízdy na kole pitomost,“ říká Scheuer.

„Jel jsem po mostě v Zahradní ulici a podivně to křupalo. Příště radši už slezu, nebo to se mnou jednou spadne do řeky,“ komentuje cyklista Horst Zeidler ze Sokolova. Uvolněná prkna by se podle něj měla nechat opravit.

Na stížnosti ze strany lidí už v minulosti ale reagoval ředitel technických služeb MaSS Lubomír Stehlík. „Když vám ty zničené lávky vadí, podejte si stížnost na městský úřad,“ uvedl Stehlík, který spolu s tím dodal, že se mosty začnou opravovat tuhle sezónu.

Loketské městské lesy prý už i nabídly vedení města, že se o lávku ve Svatošských skalách budou starat. „Firma MaSS to má z ruky a my zde na to máme personál,“ dokončil Scheuer s tím, že oficiální prohlášení od města zatím nedostal.

K. Šujan