Zakázku na 1,4 milionu korun rada města totiž přiklepla firmě zastupitele a bývalého radního Lubomíra Stehlíka. Ta navíc mezi předměty podnikání nemá uvedenu živnost, která se standardně pro práce podobného rozsahu vyžaduje – provádění staveb, jejich změn a odstraňování.

Na záležitost upozornil Petr Adamec, který do komunálních voleb kandiduje za hnutí LOPATA. „Zarazilo mě, že u zakázky takového rozsahu byla v usnesení uvedena pouze vybraná firma, a ne i ostatní, jak bývá zvykem. Navíc přesto, že město zadává běžně i mnohem menší zakázky vyvěšením na internetu nebo profilu zadavatele, tak v tomto případě nebylo zveřejněno zadání, ani nabídkové ceny a kusé informace byly zveřejněny až dodatečně po mém dotazu. Když jsem pak nahlédl do příslušných rejstříků, zjistil jsem, že firma pana Stehlíka ani nedisponuje živností na provádění staveb, která je dle stavebního zákona k provedení stavby vyžadována," tvrdí Adamec. Lubomír Stehlík (Konzervativní strana) loni na podzim odstoupil z rady města poté, co jeho firma získala zakázku na zimní údržbu města, a zůstal tak pouze řadovým zastupitelem. „Byl jsem obeslán ohledně opravy chodníku ve Sportovní ulici. Poslal jsem nabídku v zalepené obálce a následně mi bylo sděleno, že moje nabídka byla nejlacinější. Vše proběhlo naprosto v pořádku," vyjádřil se k záležitosti sám Stehlík. „Hloupost jsou i spekulace, že by má firma neměla k provedení stavby potřebnou kvalifikaci. Nejedná se o žádnou projektovou stavbu, většinou je to čistá zedničina. Na všechny práce, které se na místě budou provádět, firma živnost má," ohradil se zastupitel. Podle něj se jedná jen o předvolební snahu zdiskreditovat konkurenci.

Stejného názoru je i starosta města Zdeněk Bednář (TOP 09). „Dodavatele jsme dodali formou poptávkového řízení. Všechno proběhlo zcela korektně, podle zásad města. Víc k tomu nemám co říct," uzavřel.