Naplněnost základních škol na Sokolovsku je bídná. Jedinou výjimkou je snad ZŠ v sokolovské ulici Rokycanova, která má naplněnost téměř 99 procent. Ostatní školy v regionu jsou na tom mnohem hůře. Ve většině ostatních obcí není ničím neobvyklým vidět ve statistikách naplněnost kolem 40 procent.

Do Sokolova také dojíždí úctyhodných 820 školáků, což je více než kapacita škol v Bukovanech, Lomnici a Krajkové dohromady. „V porovnání s ostatními městy na tom nejsme vůbec špatně. Spíše se divím, že ostatní obce to ještě utáhnou," řekl starosta Sokolova Jan Picka.

„Naplněnost škol mimo Sokolov je pod 50 procent. Když se nad tím člověk zamyslí, je to katastrofa," podotkl místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Ve statistikách nebyly zahrnuty Kraslice. Sokolovské školy jsou celkově na 78 procentech.

„Čísla nám zvedá hlavně druhá ZŠ, která je plná. Ostatní školy na tom tak dobře nejsou. Kdybychom nezavřeli jednu ze škol předloni, tak by k tomu muselo zřejmě dojít v tomto volebním období," dodal Jakobec. Jak na situaci města zareagují, ukáže podle jejich představitelů až čas.