Už začátkem dubna letošního roku se na webových stránkách města Chodova ´rozhořela´ živá debata o zápachu, který se zde vyskytl. Lidé v diskuzním fóru okamžitě začali rozvíjet své teorie a tápali, odkud pochází.

„Nevím odkud se to bere, ale přijde mi to, že to vane, když přijde západní vítr … bydlím v ´nové Husovce´ a ten smrad se táhne jakoby ze Vřesové … ale klasický smrad ze Vřesové to není …,“ zapřemýšlel jeden z pisatelů.
„Nedá se otevřít okno … smrdí to ve dne v noci … někdy třeba dva dny v kuse. To je děs,“ uvedl v dubnu autor, který se přihlásil pod pseudonymem imakim.

Pisatel Libor–ek na to uvedl: „Nevím jestli to jde až k vám, ale u nás je to Lias Vintířov, který tam údajně používá při pálení dřevěné piliny a ten kouř je prý ze dřeva a hlíny … ale jinak to smrdí jako lepená dřevotříska. Je to nehorázný smrad lepidel a jiných hnusů,“ zlobil se Libor–ek.
„Jo, ten smrad byl včera tedy hrozný, jako by někdo pálil gumy. Bolela mě z toho hlava, tak bych také uvítala nějaké vysvětlení,“ zapojila se 10. dubna do diskuse ´Jikuja´.

Následně Libor–ek přišel s dalšími poznatky.
„Tak ten smrad je Lias, já to tady mám skoro každý den … jednou jsme byli s kámošem nahoře na kopci a foukal vítr tak, že to kouř valilo kolmo na nás a na Chodov … byli jsme z toho uzený jak sviňa,“ svěřil se pisatel.

Další se zapojil Michal. Ten dokonce údajně kontaktoval vedení Liasu a odpověď uveřejnil na webu. „Bohužel nejsem schopen v tak dlouhém časovém horizontu, který uvádíte, zodpovědně konstatovat, zda původcem daného zápachu byla naše technologie na výrobu lehkého kameniva Liapor či nikoliv. V případě, že šlo skutečně o únik pachu z našeho provozu, chtěl bych se vám za tuto nepříjemnou situaci omluvit,“ tak údajně reagoval vedoucí střediska Liapor Marek Krössl a doplnil informace o záměrech společnosti. Navíc Michala vyzval, aby okamžitě volal do podniku, pokud zaznamená nějaké rozšíření pachů do okolí.

Vícek problematice v dnešním vydání Sokolovského deníku.