Řidiči poukazují na nepřehlednost nově otevřených úseků, bloudí prý Svatavou a musí se vracet zpět na kruhový objezd v Sokolově. Ve směru na Habartov totiž většina řidičů volí starou cestu přes Svatavu, za železničním přejezdem je ale čeká překvapení v podobě nečekané stopky. Napojení na obchvat není možné, dopravní značení totiž upozorňuje na jednosměrný provoz z opačné strany.


„Docela mě to naštvalo, nikde není označené, že starou cestou do Habartova nedojedu," upozorňuje na nepřehlednost řidič Josef Fischer ze Sokolova. Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje o problému ví a hodlá ho řešit. Zatím je ale obchvat ve zkušebním provozu, veškeré nedostatky prý musí zajistit.
Pomoct mohou i řidiči tím, že informují krajskou správu a případně zašlou fotografii s popisem místa a problému.

„'Jednosměrkou' ve Svatavě už se zabýváme a určitě problém chceme i my vyřešit. Pokud řidiči mají námitky v úseku z Královského Poříčí, mohou nám je poslat v elektronické podobě i s fotografií nebo poštou, bližší informace naleznou na našich webových stránkách. Víme, že na obchvatu jsou ještě některé nedostatky, na naši obhajobu bych ale rád řekl, že uděláme vše pro to, abychom vady odstranili. Vše navíc konzultujeme s Dopravním inspektorátem Policie ČR, tak abychom se ujistili, že úseky jsou bezpečné," informoval ředitel Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Zdeněk Pavlas.

Klára Čurlinová