Co za sebou zanechala velká voda? A jak si města, obce a samotní lidé poradili s krizovou situací? To se dnes snaží hodnotit na řadě míst okresu. Řeka se například rozlila z břehů v okolí Kynšperka nad Ohří. V Chotíkově a Liboci pak zatopila přilehlá pole a zahrádky.

„V samotném městě jsme zaznamenali zaplavení polí a luk, ale hlavní objekty a okolní domy byly naštěstí ochráněny. Nejsložitější situace nastala v neděli ráno, kdy bylo oznámeno z přehrady Horka, že se nám voda přelila přes bezpečnostní přeliv a byl postupně vyhlášen třetí stupeň povodňové aktivity. Ve spolupráci s jednotkami policie a hasiči se nám situaci podařilo úspěšně zvládnout a nikdo nebyl bezprostředně ohrožen,“ připomenul víkendové události starosta města Tomáš Svoboda s tím, že Libocký potok se již postupně vrací do svého koryta.
„Chtěl bych touto cestou poděkovat za vzornou a bezchybnou práci našim hasičům a policii,“ doplnil.

Problémy měli lidé i kolem jiných toků. Na okraji Bukovan se rozvodnil Habartovský potok a potrápil obyvatele rodinného domku.
„Zaplavená byla část zahrady a také sklep, kde jsme měli dva dny plno vody. Nemohli jsme dělat nic, jen čekat, až opět klesne hladina. Pak jsme se teprve mohli pustit do úklidu. Už jsme na to zvyklí, takže jsme kalamitu zvládli,“ řekl Ladislav Biernát z Bukovan. Potížím se nevyhnulo ani Oloví. Tam stále zůstává pod vodou několik zahrad.