Poblíž záchytného místa pro opuštěná a zatoulaná zvířata už město umístilo první cvičební prvky.
„Pro nás jako pro záchytné místo je to určitě výborná zpráva a řekla bych, že nejen pro nás. Hřiště bude sloužit pro veřejnost, takže ho mohou využívat všichni pejskaři. Ve městě takové místo chybělo a my ho určitě s našimi pejsky budeme využívat. Vše je nyní plně v režii města, zatím nevíme, kolik prvků na místě přibude a jak bude finálně vypadat," informovala Markéta Kravařík Hauzrová ze záchytného místa v Chodově. Nové hřiště vyrostlo kousek od ulice U Porcelánky, vedle chodovského fotbalového hřiště.


Město reagovalo na žádost obyvatel rozšířit aktivity pro pejskaře. V Chodově totiž podle majitelů psů není moc míst, kde by se dali cvičit psi.
„Původně jsem myslela, že tam roste nové dětské hřiště, ale pak jsem si říkala, že takové prolézačky asi pro děti nebudou. Místo dcery jsem tam vzala tedy naši fenku, byla nadšená. Bylo by hezké, kdyby na místě bylo více cvičebních prvků, myslím, že lidé hřiště budou používat. Pamatuji si, že kdysi tu bylo krásné dětské hřiště, chodily sem i třídy z místních školek. Pak místo nikdo nepoužíval, tohle je podle mě rozumné řešení," říká majitelka zlatého retrívra z Chodova Jana Poláková. O kolik se chodovské hřiště rozroste, ještě není úplně jasné. Zatím jsou na místě čtyři cvičební prvky, které lze využít na výcvik agility, nebo jen pro zábavu. Sloužit bude i pro veřejnost. 

Autor: Klára Čurlinová